facebook.com youtube.com

Pomagamy młodzieży

Oferta dla dzieci i młodzieży w PiK i MRPDiR. Wszystkie usługi świadczymy bezpłatnie.

Ludzie różnią się między sobą wyglądem, upodobaniami, barwą głosu, kolorem oczu, tuszą, wzrostem… Wyznają różne wartości, różne religie, czasem wierzą w jednorożce a czasem w energię z gwiazd. Są też tacy, którzy twierdzą, że nie wierzą w nic. I mają prawo w nic nie wierzyć. Różnorodność nas wzbogaca i rozwija, rozbudza w nas ciekawość świata. 

Czasem jednak biologia nas determinuje, sprawia, że nie każdy zostanie siatkarzem i nie każdy zostanie dżokejem. Sprawi, że urodzi się dziewczynka lub chłopiec o niebieskich oczach i blond włosach lub z kruczoczarną czupryną i piwnym kolorem oczu. I że dziecko stanie się kiedyś bardzo kobiece lub męskie. Wyładnieje, trochę zbrzydnie… Że ktoś będzie miał dzieci a ktoś inny nie.

Jednak większość tego co nas określa jest kwestią naszego wyboru, kwestią przekonań, preferencji, gustu. Mamy do tego prawo. Mamy prawo się różnić. To nasza sfera autonomii. Dotyczy to i dzieci i dorosłych. 

A skoro mamy prawo to zobowiązuje nas też wzajemny szacunek. Nie hejtujmy nikogo ponieważ nie podzielamy jego wyborów lub nie podoba nam się jego wygląd. Nie hejtujmy za przekonania i poglądy jeśli nie są one nienawistne wobec innych ludzi. Pozwólmy każdemu być sobą i żyć po swojemu.

Ośrodek Pomocy Społecznej pragnie przekazać mareckiej młodzieży, że u nas każdy z Was spotka się z akceptacją i zrozumieniem. Jeśli doświadczacie hejtu, nietolerancji, złego traktowania to u nas dostępna jest pomoc konsultantów, specjalistów w dziedzinie praw dziecka, przeciwdziałania przemocy a także psychologów, z którymi możecie podzielić się swoimi problemami i na pewno uzyskacie wsparcie.

Harmonogram dyżurów konsultantów, psychologów i psychterapeutow Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego (PiK) i Mareckiego Punktu Pomocy Dziecku i Rodzinie (MPPDiR)
ul. Kościuszki 39A, 05-270 Marki.
tel. 515305294

PONIEDZIAŁEK:
8:00 - 12:00 - Konsultacje psychologiczne

WTOREK:
9:30 - 13:30 - Prawnik
15:00 - 17:30 - Doradca zawodowy

ŚRODA:
8:00-12:00 - Dyżur Koordynatora PiK
12:00 - 14:30 - Konsultacje w sprawach opiekuńczo-wychowawczych
14:00-17:00 - Psycholog dziecięcy
17:00-20:00 - Psychoterapeuta dla osób uwikłanych w przemoc
17:00 - 21:00 - Konsultacje specjalisty ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie

CZWARTEK:
9:30 - 14:00 - Konsultacje psychologiczne /młodzież i osoby dorosłe/
14:00-19:00 - Terapeuta rodzinny/par i małżeństw/

PIĄTEK:
16:00 - 20:00 - Specjalista psychoterapii uzależnień

Dzielimy się filmem dotyczącym hejtowania przygotowany przez młodzież i wychowawców Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii Nr 2 KĄT w ramach projektu antydyskryminacyjnego „Kalejdoskop” realizowanego przez Fundację Mederii w partnerstwie z Helsińską Fundacją Praw Człowieka i Fundacją Edukacyjną Jacka Kuronia.

Film - Nie hejtujmy

24 października 2019
Aktualności

zdjecie

Zdjecia: Pixabay.com
ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry