facebook.com youtube.com

Dostępna strona

Informacja o dostępności

Serwis www.marki.pl zrealizowany został z uwzględnieniem wytycznych WCAG 2.0 (Web Content Accessibility Guidelines) i zgodnie ze standardami sieciowymi W3C. Mamy nadzieję, że dzięki temu serwis będzie dostępny dla wszystkich użytkowników.

Wersja mobilna

Serwis www.marki.pl został zbudowany w oparciu o metodę Responsive Web Design (RWD) tzn. że strona automatycznie dostosowuje wyświetlanie do rozdzielczości (oraz wielkości) ekranu. We wszystkich urządzeniach (smartfony, tablety, komputery, telewizory...) serwis powinien być czytelny i przyjazny w obsłudze.

Zmiana wielkości tekstu/zmiana wielkości strony

Nowoczesne przeglądarki internetowe za pomocą skrótów klawiaturowych lub odpowiednich ustawień umożliwiają powiększanie całych stron serwisu lub powiększanie tylko tekstu na stronach.

Na komputerach stacjonarnych najprostszą metodą zmiany wielkości wyświetlanej strony jest używanie skrótów klawiaturowych:

Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak powiększyć lub pomniejszyć treść wyświetlaną na ekranie przejdź do strony: Zmiana wielkości tekstu.

Obsługa strony bez użycia klawiatury

Poruszanie się po stronie www.marki.pl jest możliwe tylko przy użyciu klawiatury. Kalendarze, formularze i inne elementy serwisu są zbudowane zgodnie ze standardami i są dostępne przy użyciu klawiatury. (Klawisze: Tab oraz Shift+Tab - w przeglądarkach systemu Windows)

Na początku każdej strony umieszczone są linki - skróty prowadzące do:
- strony głównej
- treści
- wyszukiwarki
- głównego menu strony

Opisy alternatywne grafik i zdjęć

Na stronie www.marki.pl staramy się do grafik i zdjęć, prezentujących istotne informacje, dodawać opisy alternatywne.

Zrozumiałość i czytelność treści

Staramy się, aby nasze treści były zrozumiałe, a sposób ich prezentowania wpływał na lepszą czytelność materiałów i pomagał w odbiorze informacji. Długie teksty dzielimy na akapity, stosujemy wyróżnienia.

zdjecie

Zdjecia: Pixabay.com
ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry